F. V. Krejčího 405
560 02 Česká Třebová
+420 734 100 171
info@happydent.eu
+420 734 100 171   info@happydent.eu
F. V. Krejčího 405   560 02 Česká Třebová

Služby

Velmi důležitá je dobrá úroveň ústní hygieny, bez které není možno zahájit samotnou léčbu. Pokud lékař při vyšetření zjistí, že Vaše ústní hygiena není vyhovující, je nutné ji ve spolupráci s dentální hygienistkou upravit. Počet návštěv bude stanoven lékařem nebo hygienistkou podle individuální potřeby.
V případě, že ústní hygiena vyhovuje, můžeme přistoupit k vlastnímu ošetření dle léčebného plánu, který s Vámi předem zkonzultujeme.
  
 

Prevence

Prevence pro nás není jenom slovo. Je to především filozofie, že lepší je problémům předcházet, v našem případě bezvadnou ústní hygienou a pravidelnými prohlídkami. Samozřejmou součástí preventivních prohlídek jsou i digitální RTG snímky, které nám umožní odhalit některé problémy ve fázi, kdy ještě nejsou viditelné pouhým okem.

Dentální hygiena

Čistý zub nikdy neonemocní, a proto je dentální hygiena nedílnou součástí péče o dutinu ústní.

Naše hygienistka Vás naučí efektivní péči o zuby se správnými pomůckami, kterou s Vámi individuálně nacvičí přímo v ústech. Tím předcházíte obtížím vedoucím až k nutnosti nákladných zákroků u zubního lékaře, a tak se Vám čas i peníze investované do zvládnutí správné hygieny mnohonásobně vrátí.

Chcete-li se k nám na dentální hygienu objednat, klikněte na tento řádek.

Pokud nejste našimi pacienty, potom od Vás budeme potřebovat před ošetřením vyplnit dotazník o Vašem zdravotním stavu (pro úsporu Vašeho času můžete dotazník pro dentální hygienu přinést již vyplněný).

VSTUPNÍ VYŠETŘENÍ (1 hodina | 1 500 Kč). Součástí vstupního vyšetření je odstranění plaku, zubního kamene, doporučení správné techniky čištění a její instruktáž v ústech, odstranění pigmentací podle stavu měkkých tkání buď depurací nebo metodou Air-flow. Výběr správných a pro Vás vhodných pomůcek dentální hygieny. Po vstupním vyšetření by měla s odstupem 2-3 týdnů následovat KONTROLNÍ NÁVŠTĚVA.

KONTROLNÍ NÁVŠTĚVA (45 min. | 1 100 Kč). Následuje cca 2-3 týdny po vstupním vyšetření, dentální hygienistka zkontroluje účinnost techniky čištění, stav tvrdých a měkkých tkání, dočistí případné zbytky poddásňového zubního kamene, zkoriguje techniku čištění, kalibruje pomůcky a případně opakovaně nacvičí techniku v ústech. Nakonec zuby vyleští přístrojem Air-flow.

RECALL (30 min. | 900 Kč). Udržovací fáze. Dentální hygienistka kontroluje stav tvrdých i měkkých tkání v dutině ústní, koriguje techniku čištění, případně kalibruje pomůcky. Na závěr každého recallu se zuby vyleští přístrojem Air-flow.

DENTÁLNÍ HYGIENA DÍTĚTE (30 min. | 900 Kč). Dentální hygienistka dítěti šetrně odstraní měkké (a případně i tvrdé) povlaky. Vybere vhodné pomůcky pro čištění. Nacvičí s dítětem na modelu i v ústech správnou techniku čištění zubním kartáčkem a mezizubním kartáčkem. Někdy používá detekční barvy na vizualizaci povlaků, nakonec zuby šetrně vyleští buď depurací nebo metodou Air-flow.

  

Další služby dentální hygienistky

Po úspěšném zvládnutí správné ústní hygieny můžete využít další z nabízených služeb. Jako je například Air-flow (odstranění pigmentací a leštění zubů pískováním), bělení ordinační i domácí, pečetění fisur u dětí (rýhy na stoličkách), aplikace dentálního šperku.

Nabízíme také možnost zakoupení dárkového poukazu na služby dentální hygienistky pro Vaše blízké.

Bělení zubů metodou PUREWHITENING

Nabízíme domácí bělení PUREWHITENING (očištění zubů, otisk na nosiče, gely pro domácí bělení, vyzkoušení ultratěsných nosičů, instruktáž a předání gelů (obě čelisti | 5 500 Kč).

Nebo je možné využít kombinované bělení PUREWHITENING, kde je domácí bělení následováno ordinační fází 3x15 min. bělení dalším speciálním gelem určeným pouze pro použití dentální hygienistkou nebo lékařem (obě čelisti | 8 500 Kč).

Aplikace dentálního šperku

V naší ordinaci máte možnost aplikace zubních šperků Swarovski (20 min. | 650 Kč). Zuby očistíme lešticí pastou, následně přilepíme krystal Swarovski. Na toto kosmetické ošetření je poskytována záruka 2 měsíce.

Dětská stomatologie

V naší praxi ošetřujeme dětské pacienty, a to včetně obtížně ošetřitelných. Dlouhodobě pracujeme s dětmi a víme, jak důležitý je laskavý a individuální přístup. V oblasti ošetřování dětských zubů jsme schopni nabídnout i možnost nadstandartních výkonů k zachování zubů, jinak odkázaných k extrakci (pulpotomie, pulpektomie, nerezová korunka, ...). Samozřejmostí je lokální anestezie.

První preventivní prohlídku dětských pacientů doporučujeme provést s prvním prořezaným dětským zoubkem. Obvykle okolo šestého měsíce věku.

Rentgenové vyšetření

V ordinaci máme k dispozici vlastní rentgenový přístroj. Díky digitalizaci RTG snímků máme obraz ihned k dispozici na monitoru a také tím významně snižujeme použitou dávku rentgenového záření. Využíváme také moderní panoramatický rentgen (OPG), který je umístěn přímo v budově. 

Výplně

Zubní výplň ("plomba") nahrazuje chybějící tvrdé zubní tkáně, nejčastěji následkem kazu nebo úrazu. Volba materiálu závisí na rozsahu defektu, stavu okolních zubních tkání a estetických požadavcích pacienta. Nabízíme zejména:

Fotokompozitní (bílé) výplně, které díky své velmi pevné vazbě na zub dovolují zhotovit i výplň většího rozsahu, protože zbývající části zubu "slepí" k sobě. Jejich zhotovení vyžaduje výbornou ústní hygienu a je časově náročné zejména kvůli nutnosti zajistit suchý povrch zubu. Jakákoli vlhkost (sliny, krev, apod.) působí netěsnost výplně a tedy i riziko vzniku kazu pod provedenou výplní. Suchý povrch zubu se zajišťuje použitím kofferdamu (speciální gumové blány), který izoluje zub od okolí.

Výplně z kvalitního vysokostříbrného dózovaného amalgámu drží v zubu pouze mechanicky "zaklíněním" ve vyvrtaném otvoru. Při zhotovování výplně je z tohoto důvodu často nutné odvrtat více zdravé zubní tkáně. Amalgám je možno aplikovat jen při defektech menšího rozsahu, u velkých výplní z tohoto materiálu hrozí riziko odlomení části nebo prasknutí celého zubu.

Ceny výplní z jakéhokoli materiálu se odvíjí zejména od časové náročnosti jejich provedení. Z fotografií je dobře vidět, proč je výplním potřeba věnovat dost času a úsilí.

Endodoncie

Znamená ošetření kořenových kanálků. Nevratně poškozená zubní dřeň ("nerv") odumírá nejčastěji dlouhodobým působením hlubokého kazu, úrazem, apod. Takto poškozenou zubní dřeň je nutné ze zubu odstranit, systém kořenových kanálků pomocí speciálních nástrojů zprůchodnit a opracovat, důkladně zevnitř dezinfikovat a následně hermeticky zaplnit trojrozměrnou kořenovou výplní. Celý proces je náročný časově, i co se týče přístrojového a materiálového vybavení. Pro dlouhodobý úspěch je nezbytně nutné v celém jeho průběhu zabránit možnému zavlečení infekce ze sliny dovnitř kořenového systému. K tomu slouží gumová blána zvaná kofferdam, která ošetřovaný zub izoluje od okolí. Korunku takto ošetřeného zubu je potom nutné obnovit buď kompozitní výplní nebo laboratorně zhotovenou rekonstrukcí (onlayí nebo korunkou). 

Protetika

Nahrazuje ztracené zubní tkáně nebo celé zuby. Protetické výrobky jsou zhotovovány v zubní laboratoři, ošetření tudíž zpravidla vyžaduje několik návštěv. Mezi ně patří:

Inlay/onlay - náhrada části zubní korunky většího rozsahu, kdy již nelze zhotovit výplň, nebo u zubu po endodontickém ošetření.

Korunka - náhrada celé zubní korunky u rozsáhle poškozených zubů po celém obvodu, také například po endodontickém ošetření. Nejčastěji v metalokeramické nebo celokeramické variantě.

Můstek - náhrada jednoho nebo několika chybějících zubů. Je kotvena na sousední zuby přiléhající k mezeře, které je nutné z tohoto důvodu obrousit. Zhotovuje se ve stejných variantách jako korunky.

Snímací náhrady - nahrazují větší množství chybějících zubů nebo kompletní chrup (celkové protézy). Použijí se v případech, kdy již nelze zhotovit fixní protetickou rekonstrukci.

Stomatochirurgie

Provádíme běžné výkony zubní chirurgie, jako např. vytažení nevratně poškozených zubů a další zákroky v lokální anestezii. Komplikovanější výkony zajišťujeme ve spolupráci se specializovaným pracovištěm.

Implantáty

Titanové kostní implantáty nahrazují v čelisti zubní kořen. Slouží jako náhrada jednoho nebo více ztracených zubů. Tuto službu zajišťujeme ve spolupráci se specializovaným pracovištěm.

 

Spolupracujeme s následujícími zdravotními pojišťovnami. Klienti těchto pojišťoven mají u nás zubní péči z větší části hrazenou.

 

Akceptujeme i bezhotovostní platby kartou.